Projekt "Zdrowa Mama" w bibliotece w Józefosławiu

2016-05-05
Warsztaty żywieniowe „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”

Czy wiesz, jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe u dziecka już od momentu poczęcia? Chcesz poznać 6 zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni? W środę 18 maja o godzinie 18.00 Biblioteka w Józefosławiu rozpoczyna cykl warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów małych dzieci w ramach projektu: „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, że dobre nawyki żywieniowe dziecka kształtują się już podczas ciąży i w pierwszych latach życia. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Nowym/starym sołtysem p. Jan Dąbek oraz nowy skład Rady Sołeckiej

2016-04-30
W wyborach sołeckich, które odbyły sie w Józefosławiu w dniu wczorajszym, 29 kwietnia, na sołtysa został ponownie wybrany Pan Jan Dąbek, wybrano także nowy skład Rady Sołeckiej.

Ruszyły zapisy na 3 Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa - sam bieg 12 czerwca 2016

2016-04-27
Już po raz trzeci Stowarzyszenie ”Pomysł na Józefosław” organizuje dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa Bieg Ulicami Józefosławia i Julianowa na dystansie 5 km oraz Piknik Rodzinny. W tym roku oprócz samego biegu, występów młodych artystów, kiermaszu, stoisk promocyjnych lokalnych firm, cateringu, jako gwiazda wieczoru wystąpi z zespołem laureat The voice of Poland Tobiasz Staniszewski!

Europejski Jarmark Demokracji w Piasecznie - sobota 23 kwietnia

2016-04-22
Z okazji 12 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się Europejski Jarmark Demokracji. Impreza będzie miała miejsce 23 kwietnia, w godzinach 13.00 - 17.00, na Placu Piłsudskiego (rynek) w Piasecznie.

Zaplanowano wiele atrakcji, między innymi koncerty Kuby Sienkiewicza i Beatriz Blanco, wystawę fotograficzną, quizy i niespodzianki dla dzieci. Organizatorem jest Komitet Obrony Demokracji Piaseczno.

Wybory sołeckie - pełnomocnictwa w razie nieobecności

2016-04-22
Wybory Sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej w Józefosławiu odbędą się w/g harmonogramu dnia 29 kwietnia 2016 o godz. 19.00 w Zespole Szkół na ul. Kameralnej 11.

Z informacji, które otrzymaliśmy z Działu Prawnego Gminy w razie nieobecności, nie ma możliwości udzielenia pełnomocnictwa do wykonywania czynnego prawa wyborczego tzn. upoważnienia innej osoby do głosowania na danego kandydata w naszym imieniu, ale dopuszcza się możliwość przedstawienia pisemnego oświadczenia woli do wykonywania biernego prawa wyborczego w postaci zgody na kandydowanie na funkcję sołtysa lub członka rady sołeckiej.